Segítői hivatástámogató, szupervíziós csoport Szeptember 9.
38.100 Ft
Szakmai munkára és közösségi együttlétre várunk, melynek fókuszában a csoportos szupervízió áll. Hozd a saját szerepeddel, szakmaiságoddal kapcsolatos kérdéseidet és dilemmáidat, hogy magas minőségű szakemberként tudd támogatni ügyfeleidet és klienseidet.
Leírás
2024.09. 09-én délután 16.30-tól szakmai munkára és közösségi együttlétre várunk, melynek fókuszában a csoportos szupervízió áll. Hozd a saját szerepeddel, szakmaiságoddal kapcsolatos kérdéseidet és dilemmáidat, hogy magas minőségű szakemberként tudd támogatni ügyfeleidet és klienseidet.
A csoportos szupervízió módszertanának segítségével a résztvevők új tudásokat, ismereteket szereznek a hivatásgyakorlásuk során felmerülő, szakmai kompetenciájukat és mentális jóllétüket veszélyeztető nehézségek, problémák megoldásához. A folyamat különböző szupervíziós és rendszerállítási módszerek alkalmazása révén hozzájárul az érzelmileg megterhelő, olykor meg- és feloldhatatlannak tűnő problémák feldolgozásához, a segítők szakmai készség- és képességfejlesztéséhez, a kiégés és berozsdásodás megelőzéséhez ill. mérsékléséhez.
Ha még nem vettél részt szupervízióban, akkor érdemes tudnod, hogy a csoportos szupervízió során a szakmai személyiség fejlesztése és gondozása, a mindennapi szakmai tapasztalatokból merítkező problémaalapú, reflektív tapasztalati tanulási folyamatok indulhatnak el. A segítő szakember a hivatástámogató foglalkozások során a szupervíziós módszertan segítségével rátekint és átdolgozza a kihívást jelentő, stresszt okozó, szakmai integritását veszélyeztető munkatapasztalatokat, egyfajta sajátos „önmagával törődést” valósít meg, melynek révén eredményesebb, hatékonyabb és teljesebb gondoskodást tud megvalósítani kliensei felé. A szupervíziós témafeldolgozások a szervezeten belüli és szakmaközi együttműködés minőségének emelését egyaránt szolgálják.
A csoportos szupervíziós munka a szakmai tapasztalati tanulást helyezi a középpontba: a résztvevők saját személyes-szakmai valóságaival dolgozik, így lehetővé válik a szakmai, vezetői munkájuk során szerzett tapasztalatok megosztása, értékelése és a bennük rejlő dilemmák felfejtése, a lehetséges konstruktív megközelítések előkészítése és kidolgozása. A reflektív feldolgozási módszertan ezáltal hozzásegíti a résztvevőket a munkában átélt tapasztalatok mélyebb megértéséhez és egy hatékonyabb, professzionális segítői – vezetői munkához.
A WORKSHOP ELŐADÓJA:
Dr. Csürke József Ph.D. fejlesztő-tanácsadó, akkreditált szupervízor, egyetemi oktató
HELYSZÍN:
A Coachingcentrum irodája (1067, Budapest, Eötvös utca 27. fszt. 2. – 2. kapucsengő)
A WORKSHOP IDŐPONTJA:
2024. szeptember 9. (hétfő) 16:30-19:45
További információk
Vásárló | Céges, Magánszemély |
---|
Értékelések
Még nincsenek értékelések.